Římskokatolická farnost
Děkanství Broumov

Vítejte na internetových stránkách nejseverovýchodnější farnosti Královéhradecké diecéze. Jsou nás dvě stovky, kteří se zde snažíme účastnit na životě Církve. Nejenom v neděli, ale i o farním plesu, či farním dnu, během školního roku a prázdnin. Rovněž máme farní měsíčník - BIM. Kromě toho je nutné pečovat i o vzácné barokní kostely, či jenom hradit běžný provoz (číslo účtu 1180703399/0800). Do naši farnosti patří: Benešov, Božanov, Broumov, Březová, Hejtmánkovice, Heřmánkovice, Hynčice, Janovičky, Jetřichov, Křinice, Martínkovice, Meziměstí, Olivětín, Otovice, Pomeznice, Rožmitál, Ruprechtice, Starostín, Studená Voda, Šonov, Velká Ves, Vernéřovice a Vižňov.

Věříme, že Vaše návštěva přispěje k zodpovězení Vašich dotazů.

P. ThLic. Martin Lanži,
děkan

Věž sv. Barbory má opět kalich

Krátce před svátkem sv. Barbory proběhlo vrácení restaurované hrotnice sanktusníku věže kostela v Otovicích.

Částečné zpřístupnění středověké malby na faře v Broumově

V den 102. výročí vzniku Československé republiky se už alespoň částečně povedlo zpřístupnit středověkou nástěnnou malbu v budově současné římskokatolické duchovní správy v Broumově. Datace malby dnes označované jako Triumf smrti (před tím Poslední soud) je odhadovaná do let 1320 - 1330. Unikátnost v barokním kraji podtrhuje dle všeho i minimálně ve středoevropském kontextu jedinečné zobrazení ďáblů na ramenou pošetilých panen z 25. kapitoly Evangelia sv. Matouše. Další práce budou závislé na úspěchu z česko-polského dotačního programu EU, které Římskokatolická farnost - děkanství Broumov podala ve spolupráci s MěÚ Broumov koncem října 2020. Restaurování samotné malby proběhlo v letech 2013 - 2014.

Sídlo děkanství

Římskokatolická farnost - Děkanství Broumov