Římskokatolická farnost
Děkanství Broumov

Vítejte na internetových stránkách nejseverovýchodnější farnosti Královéhradecké diecéze. Jsou nás dvě stovky, kteří se zde snažíme účastnit na životě Církve. Nejenom v neděli, ale i o farním plesu, či farním dnu, během školního roku a prázdnin. Rovněž máme farní měsíčník - BIM. Kromě toho je nutné pečovat i o vzácné barokní kostely, či jenom hradit běžný provoz (číslo účtu 1180703399/0800). Do naši farnosti patří: Benešov, Božanov, Broumov, Březová, Hejtmánkovice, Heřmánkovice, Hynčice, Janovičky, Jetřichov, Křinice, Martínkovice, Meziměstí, Olivětín, Otovice, Pomeznice, Rožmitál, Ruprechtice, Starostín, Studená Voda, Šonov, Velká Ves, Vernéřovice a Vižňov.

Věříme, že Vaše návštěva přispěje k zodpovězení Vašich dotazů.

P. ThLic. Martin Lanži,
děkan

RORÁTY 2023:

ranní adventní mše sv. budou každé úterý a čtvrtek v 6:30 v děkanském k. sv. Petra a Pavla a v sobotu 7:30 v hřbitovním k. Panny Marie. Večerní mše sv. v úterý a ve čtvrtek nebudou, sobotní ano.

Od 1. prosince je možné si možné objednat kalendář s tématikou broumovské skupiny kostelů pro rok 2023. Preferovaná forma objednávka je přes email church.broumov@gmail.com. Děkuji za pochopení. Doporučená  minimální cena je 150,-Kč/kus. Lanži.

LETECKÁ POUŤ DO ŘÍMA: 16/01 - 20/01, cena cca 5.500,-Kč (ubytování, letenka). Pojištění každý sám. Přihlášky do 12/12/2022.

Rozvrh výuky náboženství:

čtvrtek ZŠ Meziměstí, 4. - 7. třída 12:35 - 13:20

pátek fara Broumov, 4. - 7. třída 12:45 - 13:30.

POŽEHNANÝ 2022!

Příprava na sv. biřmování: sobota 15. ledna, fara Broumov, od 10:00. KALENDÁŘ 2022: Kalendář s fotkami broumovské skupiny kostelů je už možné objednat. Doporučená cena pro podporu obnovy kostelů je 150,-Kč.

PIETA V ŠONOVĚ

V sobotu 23. října se v Šonově konala pieta za benediktinské kněze Ansgara a Albana, zavražděné v srpnu 1945. Bohoslužbě předsedal převor břevnovsko-broumovského kláštera P. Benedikt Kolaja, OSB.

BROUMOV MÁ NOVÉHO JÁHNA

V sobotu 16. října 2021 byl v katedrále Sv. Ducha v Hradci Králové vysvěcen na trvalého jáhna Vladimír Uhnavý.

SE STRACHEM NA POMOC!

Herec a režisér Jiří Strach se v sobotu 25. září se účastnil benefice na obnovu fasády děkanského kostela sv. Petra a Pavla v Broumově.

S PAPEŽEM V ŠAŠTÍNĚ

Jako jedinému vikariátu královéhradecké diecéze se povedlo vypravit autobus na mši sv. s papežem Františkem ve středu 15. září.

PODĚKOVÁNÍ ZA NÁVŠTĚVU

Ve středu 25. srpna jsme se vydali do Prahy na arcibiskupství a na Břevnov, abychom poděkovali za červnové požehnání.

Více z komunity

Sídlo děkanství