Historie Historie:
Věž sv. Barbory má opět kalich

Krátce před svátkem sv. Barbory proběhlo vrácení restaurované hrotnice sanktusníku věže kostela v Otovicích.

Částečné zpřístupnění středověké malby na faře v Broumově

V den 102. výročí vzniku Československé republiky se už alespoň částečně povedlo zpřístupnit středověkou nástěnnou malbu v budově současné římskokatolické duchovní správy v Broumově. Datace malby dnes označované jako Triumf smrti (před tím Poslední soud) je odhadovaná do let 1320 - 1330. Unikátnost v barokním kraji podtrhuje dle všeho i minimálně ve středoevropském kontextu jedinečné zobrazení ďáblů na ramenou pošetilých panen z 25. kapitoly Evangelia sv. Matouše. Další práce budou závislé na úspěchu z česko-polského dotačního programu EU, které Římskokatolická farnost - děkanství Broumov podala ve spolupráci s MěÚ Broumov koncem října 2020. Restaurování samotné malby proběhlo v letech 2013 - 2014.

SE STRACHEM NA POMOC! Herec a řežisér Jiří Strach se v sobotu 25. září účastní benefice na obnovu fasády děkanského kostela sv. Petra a Pavla v Broumově. Srdečné pozvání míří ke všem, kdo mají čas a chtějí podpořit obnovu hlavního svatostánku rozsáhlé broumovské farnosti. Začátek je v 15h, konec v 15h. Hudební prolínání povídání s Jiřím Strachem zajistí Prima Jazz Band, ZUŠ a Jakub Šafář s Tomášem Mrštinou. Místem setkání je Kostelní náměstí v Broumově, kde bude zajištěno chutné občerstvení. Neváhejte a přijďte i s otázkami na pana režiséra.

Sídlo děkanství

Římskokatolická farnost - Děkanství Broumov