Římskokatolická farnost
Děkanství Broumov

Vítejte na internetových stránkách nejseverovýchodnější farnosti Královéhradecké diecéze. Jsou nás dvě stovky, kteří se zde snažíme účastnit na životě Církve. Nejenom v neděli, ale i o farním plesu, či farním dnu, během školního roku a prázdnin. Rovněž máme farní měsíčník - BIM. Kromě toho je nutné pečovat i o vzácné barokní kostely, či jenom hradit běžný provoz (číslo účtu 1180703399/0800). Do naši farnosti patří: Benešov, Božanov, Broumov, Březová, Hejtmánkovice, Heřmánkovice, Hynčice, Janovičky, Jetřichov, Křinice, Martínkovice, Meziměstí, Olivětín, Otovice, Pomeznice, Rožmitál, Ruprechtice, Starostín, Studená Voda, Šonov, Velká Ves, Vernéřovice a Vižňov.

Věříme, že Vaše návštěva přispěje k zodpovězení Vašich dotazů.

P. ThLic. Martin Lanži,
děkan

Aktuálně

BENEFIČNÍ KONCERT PRO PETRA A PAVLA SE PŘESOUVÁ Z DŮVODU NEJISTÉHO POČASÍ Z KOSTELNÍHO NÁMĚSTÍ NA blízkou STŘELNICI!!! Akce se koná v pátek 27. května od 18 hod (mše sv. už v 16:30). Vystoupí Stěnavan, Prima Jazz Band a Noah-Benedikt Hahn (Německo). Výtěžek z občerstvení a z dobrovolného vstupného bude použit na zaplacení projektové dokumentace.

Svátost smíření: sobota 28. května už od 08:30 do 09:45.

Příprava na sv. biřmování: sobota 28. května, v 10 hod, Kreslírna.

Mše sv. 10 hod bude jenom v děkanském kostele sv. Petra a Pavla.

POŽEHNANÝ 2022!

Příprava na sv. biřmování: sobota 15. ledna, fara Broumov, od 10:00. KALENDÁŘ 2022: Kalendář s fotkami broumovské skupiny kostelů je už možné objednat. Doporučená cena pro podporu obnovy kostelů je 150,-Kč.

PIETA V ŠONOVĚ

V sobotu 23. října se v Šonově konala pieta za benediktinské kněze Ansgara a Albana, zavražděné v srpnu 1945. Bohoslužbě předsedal převor břevnovsko-broumovského kláštera P. Benedikt Kolaja, OSB.

BROUMOV MÁ NOVÉHO JÁHNA

V sobotu 16. října 2021 byl v katedrále Sv. Ducha v Hradci Králové vysvěcen na trvalého jáhna Vladimír Uhnavý.

SE STRACHEM NA POMOC!

Herec a režisér Jiří Strach se v sobotu 25. září se účastnil benefice na obnovu fasády děkanského kostela sv. Petra a Pavla v Broumově.

S PAPEŽEM V ŠAŠTÍNĚ

Jako jedinému vikariátu královéhradecké diecéze se povedlo vypravit autobus na mši sv. s papežem Františkem ve středu 15. září.

PODĚKOVÁNÍ ZA NÁVŠTĚVU

Ve středu 25. srpna jsme se vydali do Prahy na arcibiskupství a na Břevnov, abychom poděkovali za červnové požehnání.

Více z komunity

Sídlo děkanství